NASZA OKOLICA

wykorzystaj i ciesz się każdą wolną chwilą

Lokalizacja Villi Ikar

Drvenik to niewielka, urokliwa miejscowość turystyczna, znajdująca się w samym sercu Dalmacji – Riwierze Makarskiej. Rozpościera się w dwóch zatokach: Gornja Vala i Donja Vala. Miasteczko oferuje turystom obiekty sportowe i rekreacyjne, a i dla tych, którzy nie chodzą szybko spać znajdzie się coś interesującego. Mieszkańcy zajmują się przede wszystkim rybołówstwem, uprawą oliwek i winogron oraz turystyką.

Zalesione zatoczki & czysta woda

Zachwycające, zalesione zatoczki, źródła z krystalicznie czystą, pitną wodą i żwirowo- skaliste plaże dodają Drvenikowi uroku. Ponadto, rodzinne, malutkie knajpki ze świeżo serwowanymi przepysznymi rybami i owocami morza stanowią o specyfice miejscowości. W miasteczku znajduje się przystań promowa, z której kilka razy dziennie odpływają promy na wyspy Hvar i Korczulę (możliwość przewozu samochodów).

Trasy do pieszych wędrówek

Ponad miastem, na wzgórzu, wznosi się obronna forteca z XVII wieku. Drvenik to również wspaniała baza wypadowa do Parku Narodowego Biokovo i położonych wyżej urokliwych wiosek o unikalnej architekturze dalmatyńskiej. Okolica obfituje w liczne trasy do szaleństw na rowerach górskich oraz wiele szlaków do turystyki pieszej.

I wiele więcej..

Odległości od lotniska:

  • Dubrovnik 125 km
  • Split 125 km
  • Zadar 233 km
  • Zagrzeb 490 km
  • Mostar (Bośnia i Hercegowina) 270 km